20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Czym się zajmuje chirurg szczękowy oraz co powinniśmy o nim wiedzieć?

Stomatologia bardzo podobnie jak także inne dziedziny medycyny mogą zostać poddane rozróżnieniu na cały szereg specjalizacji. Wśród specjalizacji najpopularniejszych znajduje się protetyka oraz ortodoncją. Jedną ze specjalizacji jest także chirurgia szczękowa i twarzowa. Na pierwszy rzut oka kojarzy nam się z dosyć nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jej przedmiot jednak jest bardzo istotną częścią tejże dziedziny medycyny.

Czym jest chirurgia szczękowa?

Chirurgia szczękowa to specjalizacja, która się zajmuje przypadkami schorzeń oraz dolegliwości, które z reguły wymagają środków zaradczych bardziej skomplikowanych. Chirurgia szczękowa odpowiada za przeprowadzenie bardzo wielu dosyć poważnych operacji, które na celu mają zniwelować uszkodzenia czaszki w części zgryzu czy też w części dolnej. Chirurg szczękowy Lublin zajmuje się także ratowaniem przypadków, gdy pacjent uległ dosyć poważnemu wypadkowi. Możemy stwierdzić, że zawód jakim jest chirurg szczękowy Lublin ma w sobie bardzo duży pierwiastek nie tylko stomatologa, ale także chirurga plastycznego.

Chirurg szczękowy – jakie zabiegi wykonuje?

Zakres zabiegów oraz operacji wykonywanych przez szczękowego chirurga jest niesamowicie szeroki, głównie z takiego powodu, że chirurg się nie ogranicza tylko do operowania w samym promieniu jamy ustnej, ale także części zabiegów obejmuje także szyję orz twarz pacjenta. Chirurg szczękowy jest odpowiedzialny za przeprowadzenie urazowej chirurgii, ekstrakcję chirurgiczną zęba, usunięcie torbieli czy też chirurgię plastyczną twarzy w samej okolicy jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *