Eleganckie damskie płaszcze zimowe na sezon 2022-2023 

Płaszcze zimowe to istotny element garderoby wielu kobiet. Największą popularnością cieszą się modele wysoce estetyczne – eleganckie, stylizowane na modę retro oraz wpasowujące się w inne style ubioru. Poniżej przyglądamy się najmodniejszym trendom w nadchodzącym sezonie zimowym. 

Płaszcze eleganckie w nowym wydaniu 

Modele półeleganckie w nowoczesnym wydaniu to jeden z najchętniej eksplorowanych trendów. Płaszcze takie posiadają prosty, schludny i dość dopasowany do sylwetki krój. Warto rozważyć zakup płaszczy wykonanych w odcieniach metalicznych, grafitowych lub innych przybliżonych do nich tonacji. Minimum dodatków estetycznych działa na korzyść całego fasonu. 

Styl retro – w nowym wydaniu 

Stylizacje retro wracają do mody co kilka lat. Obecnie obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko klasycznymi fasonami, ale także tkaninami i deseniami odzwierciedlającymi wzornictwo sprzed dekad. Warto rozważyć zakup płaszczy pokrytych wzorzystymi kratami, delikatnym deseniem geometrycznym lub abstrakcyjnym.

Płaszcze w stylu camel coat 

Popularnym fasonem jest camel coat – czyli płaszcze wykonane z tkanin prezentujących delikatnie odcienie beżu. Ubrania takie będą pasować do różnych stylizacji oraz sytuacji, za każdym razem prezentując się bardzo atrakcyjnie. Płaszcze zimowe damskie w stylu camel nadają się też do eksperymentów wizerunkowych – możesz łączyć je zarówno z innymi, pół-formalnymi elementami garderoby jak i uzupełniać o wysoce estetyczne, a nawet przebojowe dodatki. W każdym wydaniu camel coat będzie wyglądał rewelacyjnie, dodając Ci gracji oraz zwracając uwagę otoczenia.