20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Filtry powietrza Vestfrost

Filtry powietrza Vestfrost to antysmogowe filtry, które służą do filtrowania powietrza w domu. Okazują się niezwykle przydatne w szczególności w sezonie grzewczym, ponieważ smog jest wtedy bardziej wyczuwalny.  W tym okresie j również trudniej jest uchronić się przed zanieczyszczonym powietrzem. Dlaczego warto korzystać z niego?

Czym jest smog?

Smog składa się z pyłów PM 10, jak i PM 2,5 oraz z połączenia innych związków chemicznych m.in.: dwutlenku siarki, tlenku azotu, sadzy, tlenków węgla, aldehydów. Zawieszone są w formie sinej oraz gęstej mgły wilgotnym powietrzu podczas bezwietrznej pogody. Największe stężenie smogu odnotowywane jest od jesieni aż do zimy. Na zwiększone stężenie smogu wpływają także spaliny z pieców oraz silników samochodowych. Smog jest szkodliwy dla zdrowia, wdychanie powietrza zawierającego go może doprowadzić do dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych.

Jakie korzyści wynikają z korzystania z filtrów powietrza Vestfrost?

Dostępne modele filtrów powietrza Vestfrost pochłaniają aż 99,95% szkodliwych cząsteczek, których rozmiar wynosi 0,3 mikrona. Urządzenie filtruje na trzech poziomach: wstępnym, HEPA 13 oraz na węglu aktywnym. Podczas oczyszczania powietrza na pierwszym etapie, zatrzymywane są największe zanieczyszczenia: większe pyły, sierść zwierząt, kurz oraz włosy. Na drugim etapie usuwane są składniki smogu: PM 10 i PM 2,5 oraz pyłki roślin, zarodniki pleśni i roztocza. Na trzecim etapie powietrze jest oczyszczane z lotnych substancji gazowych oraz zanieczyszczeń organicznych. Usuwane są także wszelkie zapachy z powietrza. Filtry powietrza Vestfrost pracują wydajnie nawet do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *