20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Jak dobrać sukienkę na wesele w zależności od stopnia formalności przyjęcia?

Dostałeś zaproszenie na ślub swoich przyjaciół i znalazłeś idealny prezent ślubny, gdy nagle oblewa Cię zimny pot – „co ja na siebie założę”!? Etykieta odpowiedniego stroju gościa weselnego różni się znacznie w zależności od stylu ślubu. Będziesz musiała zrobić małe rozeznanie, ale nie bój się. Nawet jeśli na zaproszeniu nie jest określony ślubny dress code, to wszędzie są wskazówki, które pomogą Ci w poszukiwaniu tej idealnej sukienki na wesele. Idealnej, czyli takiej, w której będziesz się dobrze czuć, pięknie wyglądać i pasować do okazji.

Styl przyjęcia weselnego – poznaj go i szukaj sukienki w tym samym klimacie!

Poszukując odpowiedzi na to, w jakim stylu będzie przyjęcie weselne, na jakie się wybierasz, zacznij od samego zaproszenia:

  • Czy jest to płynnie wygrawerowany czarny napis na grubym kremowym papierze z formalnym językiem? Istnieje prawdopodobieństwo, że ślub będzie podobnie formalny.
  • Czy zaproszenie ma nieco bardziej swojski charakter? Nie bój się poszukać również mniej formalnej sukienki na wesele, a będziesz pasować do okazji.

Musisz też spojrzeć na samo miejsce ślubu i przyjęcia po uroczystości. Jeśli ceremonia odbędzie się na świeżym powietrzu, unikaj wszystkiego, co mogłoby spowodować, że przy każdym podmuchu wiatru pąsowiejesz. Sukienki weselne z lekkich tkanin w takich okolicznościach odpadają. Tak samo w podobnej sytuacji lepiej unikać szpilek, które zapadną się w piasek i trawę. Jeśli wiesz, że ceremonia będzie się odbywać w upalny dzień – staraj się unikać sukienki na wesele z grubszych materiałów i ciemnych kolorów.

A może przyjęcie będzie odbywać się w eleganckim klubie lub restauracji? W takim razie spraw, aby Twój strój był nieco bardziej dopasowany i szykowny – w butiku LaLaLa znajdziesz całe mnóstwo inspiracji na każdą z tych okazji.

Ślub w południe – co założyć?

Najbardziej popularne w Polsce śluby i przyjęcia weselne, które rozpoczynają się środku dnia są zawsze mniej formalne, niż imprezy wieczorowe. Chociaż nie będziesz chciał trzymać się tutaj całkowicie nieformalnej stylizacji (chyba że para ślubna jasno deklaruje, że tego oczekuje), nie powinnaś też z drugiej strony rozglądać się za sukienką w zbyt wystawnym stylu. Latem wybieraj jasne, pastelowe kolory i wszystko, co może podkreślić radosny charakter wydarzenia, zimą welur to zawsze właściwy wybór, jeśli chodzi o szykowne i najmodniejsze sukienki weselne.

Rozglądając się po butiku podczas poszukiwania kreacji na wesele w takich okolicznościach, szczególną uwagę zwracaj na:

  • kwiatowe printy,
  • gotowe komplety,
  • sukienki maxi,
  • sandały na obcasie.

Zwieńczeniem takiego stroju mógłby być też piękny kapelusz, który będzie dopasowany do Twojego stroju idealnie.

Co założyć na wystawne przyjęcie weselne wieczorową porą?

Jeśli dostałaś zaproszenie na wesele, którego początek przypada na godzinę wieczorną – bądź przygotowana na to, że takie okazje to zazwyczaj imprezy formalne. W niektórych przypadkach są nawet bardzo formalne, dlatego kobiety powinny się pojawić w wieczorowych sukniach, a mężczyźni w idealnie skrojonych smokingach.

W przypadku takich imprez nie powinnaś unikać koralików, cekinów i błyskotek, ale nigdy nie pokazuj się w białej sukni – bo zamiast pełnić swoją rolę jako radosny gość weselny, będziesz odbierana jako nietaktowna konkurencja dla sukni ślubnej panny młodej. Ta zasada w ostatnich latach nieco zelżała, dlatego panie czasem decydują się na sukienki z printem na białym tle, albo coś w beżowym kolorze – jednak jeśli nie musisz iść w tę stronę, nie rób tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *