20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Kiedy skorzystać z pomocy terapeuty?

Dobór terapeuty jest ważny dla rozwoju całego mechanizmu leczniczego oraz spodziewanych efektów. Terapeuta jest dla pacjenta/klienta osobą wspierającą, z jaką ma się sojusz terapeutyczny, więc decyzję o doborze pewnego profesjonalisty należałoby jest uprzednio pomyśleć. Co można zrobić w tymże kierunku? Na przykład zobaczyć, czy konkretny specjalista zakończył specjalistyczne szkolenia, więc zatwierdzony poprzez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne czy Psychologiczne zazwyczaj 4 letni kurs psychoterapii. Więc, jaki winien być odpowiedni terapeuta Poznań?

Specjalizacja

Każdy terapeuta Poznań, jest przygotowany do pracy ze wszystkimi schorzeniami. Może się natomiast specjalizować w niezwykle danej, specjalistycznej branży (np. terapia rodzinna, terapia par, terapia uzależnień, seksuologia oraz dużo pozostałych). Powoduje to, iż może mieć więcej urządzeń do pracy z problemami w tymże zakresie oraz czynić go lepszym. Jest także, iż specjalista ma mniej doświadczenia w leczeniu określonego kłopotu. Nie znaczy to, iż nie będzie w stanie pomóc, jednak dla pewności może chcieć polecić odmiennego fachowca.

Ciepło oraz empatia

Kieruj się także własnymi indywidualnymi doświadczeniami oraz intuicją. Jeżeli czujesz się w trakcie spotkań terapeutycznych skrępowany, myślisz, iż kierowane do ciebie komentarze są atakujące, przykre, oceniające, natomiast lekarz chłodny oraz zdystansowany – bez obaw możesz zrezygnować z terapii. Nie musisz przypisywać winy sobie, natomiast terapeuty uważać za pewny autorytet. Zwróć uwagę na to, czy terapeuta jest osobą ciepłą, pokazuje Ci empatię, jest po Twojej stronie, natomiast nie przeciw Tobie. Możesz także zrezygnować, jeżeli nie odpowiada Ci proponowana technika terapeutyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *