Kiedy zacząć ubierać choinkę w swoim domu?

Kiedy jest właściwy czas na rozpoczęcie dekorowania choinki? To pytanie zadaje sobie co roku wiele osób i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy zaczynają już na początku listopada, inni czekają aż po Święcie Dziękczynienia, a jeszcze inni czekają aż do Wigilii, aby zacząć dekorować.

Tak samo jak zależy to od opinii danej osoby, zależy to również od rodzaju choinki, którą posiada. Jeżeli ty masz pre-lit sztuczny drzewo, ty mogłeś prawdopodobnie dostawać daleko z dekorować jak opóźniony październik, chociaż ja może wydawać się trochę dziwny mieć dekoracje up zanim Halloween przechodził. Z drugiej strony, jeśli używasz świeżego drzewka, które nie zostało jeszcze ścięte, powinieneś wstrzymać się z dekoracjami do czasu, aż wybierzesz je co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Igły świeżego drzewka są bardziej delikatne niż igły sztucznego i tak długie trzymanie ozdób w górze może je uszkodzić.

Kiedy już zdecydujesz, kiedy zacząć dekorować, nie zapomnij o ozdobach i lampkach, które są przechowywane gdzieś w domu. Większość ludzi ma tendencję do wieszania swoich ozdób w połowie grudnia, ale jeśli nie kupiłeś jeszcze żadnych.

Więcej na: forhomies.pl