20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Kolonie dla dzieci na Mazurach

Mazury. Kraina tysiąca jezior i niezapomnianych widoków. Idealne miejsce na spędzenie wakacyjnych kolonii, szczególnie dla dzieci. Oferta aktywnego wypoczynku w północno-wschodniej Polsce jest naprawdę spora, a z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjna. Warto rozważyć ten kierunek, podczas planowania dziecku wakacji.

Kolonie dla dzieci Mazury

Pojezierze Mazurskie z dawien dawna kojarzy się nam jako idealne miejsce do spędzania wolnego czasu nad wodą. Każde dziecko, któremu nie obcy jest ten żywioł, znajdzie tu coś dla siebie. Oferta kolonijna jest pod tym względem naprawdę szeroka. Od kąpielisk, poprzez organizowanie spływów kajakowych i nauki windsurfingu.

Jednak Mazury dawno już przestały szczycić się jedynie swoimi jeziorami. Wspaniałe lasy dają tutaj dzieciom możliwość kontaktu z naturą, szczególnie jeżeli kolonie ulokowane są w pobliżu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Same miasta regionu to też nie lada atrakcja! Ciekawa, choć trudna, historia regionu pozostawiła wiele interesujących miejsc do odkrycia. Twierdza Boyen, Wilczy Szaniec… To tylko niektóre z atrakcji czekających na małych kolonistów.

Większość dużych miast organizuje w okresie wakacyjnym rozliczne atrakcje, festiwale i koncerty. Dobrym przykładem jest tutaj ełckie “Kino pod Gwiazdami” – darmowe pokazy filmów na świeżym powietrzu, na które od lat uczęszczają okoliczne dziecięce kolonie.

Mazury to doskonały kierunek dla wypoczynku najmłodszych. Dlatego też, gdy następnym razem będą Państwo wpisywać w wyszukiwarce odpowiednią frazę, proszę pamiętać o następującej: kolonie dla dzieci Mazury. Satysfakcja gwarantowana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *