Kto dzwoni?

Nawet jeśli nasza księga z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy żyją w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana kombinacja cyfr. Najczęściej w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu biec na policję, bo przecież nie każde dziwne telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej lub od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów telefonu. To ona właśnie pokaże nam, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej pomocy.