20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Na co zwrócić uwagę wybierając płytę indukcyjną?

Płyty indukcyjne De Dietrich są produktami premium. Oczywiście zarówno płyty indukcyjne De Dietrich, jak i także płyty innych producentów są zasilane przy pomocy energii elektrycznej. Na rynku mamy dostępne przeróżne modele o bardzo różnych rozmiarach, całkiem innej ilości pól grzejnych oraz także rozmaitych funkcjach. Zanim kupujący się uda po płytę, to powinien poznać wszelkie szczegóły jej budowy oraz także poszczególnych parametrów.

Na pewno w pierwszej kolejności sprawdzamy rozmiar płyty indukcyjnej https://dedietrichpolska.pl/ . Wybór dobrego rozmiary uzależniony powinien być od oczekiwań właściciela oraz także miejsca, które mamy przeznaczone na płytę. Jeśli osoba kupująca planuje eksploatować intensywnie płytę, to lepiej postawmy na większa płytę. Jeśli z kolei płytę kupuje singiel, to mniejsza płyta na pewno wystarczy. Płyty najczęściej spotykane mają szerokość sześćdziesięciu lub pięćdziesięciu ośmiu centymetrów.

Kolejna kwestia to liczba pój grzejnych. Standardowe indukcyjne płyty posiadają cztery pola grzejne o kształcie kół o przeróżnych średnicach. Dostępne na rynku są także modele indukcyjnych płyt, których średnice pól dostosowują bezpośrednio do średnic używanych aktualnie garnków.

Nie możemy zapominać o budowie oraz materiale. Płyty indukcyjne są wykonane z ceramicznego szkła. Gładka tafla szkła jest rozwiązaniem, które jest niezwykle elastyczne.Na rynku znajdziemy także płyty z ramką czy też bez niej. Te bez ramek tworzą razem z naszym blatem powierzchnię jednolitą.

Na sam koniec wspomnijmy o czymś co jest dla nas bardzo ważne. Mowa o niczym innym jak o bezpieczeństwie. Poza aspektami wcześniej opisanymi wpływającymi na korzystanie bezpieczne z płyt indukcyjnych musimy zaznaczyć, że grzejne pole (nawet gdy zostało włączone) uruchamia się dopiero gdy na nim postawimy naczynie. Musimy doskonale pamiętać o tym, że płyty tylko i wyłącznie współdziałają z garnkami specjalnymi, które są przeznaczone do indukcyjnego gotowania. Takie znajdziemy bez problemu na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *