20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Na jakie lodówki turystyczne postawić?

Rodzaje turystycznych lodówek

Kiedy wybieramy się na dłuższą wycieczkę czy też urlop samochodem, to koniecznie musimy zapomnieć o prowiancie. Niestety, kiedy jest dosyć ciepło, to żywność bardzo często się psuje, a napoje się ogrzewają. Torba termiczna nie jest rozwiązaniem wystarczającym. Jak można temu zaradzić? Musimy zaopatrzyć się po prostu w lodówkę turystyczną. Ich wybór w sklepach jest dosyć duży? Które lodówki turystyczne brać pod uwagę?

Pierwszy rodzaj lodówek to lodówki turystyczne na chłodzące wkłady. Zasadę ich działania porównać można do działania termosu. Nie potrzebuje żadnego zasilania. Niska temperatura utrzymywana wewnątrz urządzenia przenośnego utrzymuje się jakieś dwanaście godzin. Jednak zanim taka lodówka spełni zadanie swoje, schłodzić musimy wkład w swoim domu. Ceny chłodziarek bez żadnego zasilania zaczynają się od pięćdziesięciu złotych.

Genialne elektryczne

Lodówki turystyczne elektryczne są zasilane z gniazda samochodowej zapalniczki. Poza tym są również wyposażone w chłodzące wkłady. Dlatego też możemy ją ze sobą zabrać w teren. Bardzo ciekawe jest to, że wielu producentów urządzeń, wykorzystuje również termoelektryczną technologię. Dzięki temu, lodówki mogą nie tylko produkty spożywcze chłodzić, ale także je podgrzewać. Będziemy mogli przygotować zatem podczas podróży czy też pikniku kawę bądź gorący posiłek. Jest to ogromna zaleta.

W porównaniu z lodówkami na chłodzące wkłady, te elektryczne niestety są dużo droższe i cięższe. Dlatego też ich transport jest mocno utrudniony. Ich ceny się zaczynają od stu złotych. Jednak za kwotę tę dostaniemy urządzenie o marnej jakości. Dlatego też, jeśli nam zależy na solidnej oraz pojemnej lodówce, na ten cel musimy przeznaczyć minimum 250 złotych.

Popularne są także lodówki sprężarkowe na gaz. W lodówkach z chłodziwem przeważnie jest sprężony amoniak. Te urządzenia wymagają zasilania elektryczną energią. W sklepach znajdziemy także chłodziarki, które mają wbudowany akumulator. Jest on zasilany sieciowym napięciem 230 V a także 12 i 24 V. Większość z nich można zasilać z gniazda zapalniczki samochodowej.

Pamiętajmy, aby nie kupować lodówek bardzo tanich, ponieważ ich jakość jest wątpliwa. Nie stawiajmy na tego typu lodówki, ponieważ mogą nam służyć jedynie na sezon. Takim lodówkom mówimy stanowcze nie. Raczej lepiej troszkę dopłacić i mieć już sprawdzony produkt, który będzie bezawaryjny i będziemy z niego korzystać z największą przyjemnością. Jest to bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *