20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Wózek spacerowy – komfort dziecka i rodziców

Gdy przeglądamy sobie wózki spacerowe, to absolutnym priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo, jak i także naprawdę dobre samopoczucie dziecka. Jednak tak naprawdę to jeszcze nie wszystko. Co z tego, że nasze dziecko będzie miało wygodnie, a my będziemy się oblewać potem przy wnoszeniu wózka po schodach oraz przy walczeniu z nim na każdym z krawężników. Na co zwrócić uwagę, aby także nam było wygodnie?

Na pewno ważne są kółka oraz ich rodzaje. O kółek zależy, czy wózki spacerowe będą łatwe w prowadzeniu. W mieście w zupełności wystarczą niewielkie kółka, która są obrotowe z przodu. Jeśli chcemy się wybierać często poza miasto, to zastanówmy się lepiej nad nieco większymi oraz pompowanymi kółkami. Kompromisem są wózki, które mają duże koła z tyłu, a mniejsze z przodu. W razie jakiejkolwiek potrzeby podniesiemy przednie do góry, czy też pociągniemy wózek tyłem. A co wózkami z trzema kołami? Dobrze się manewruje nimi, jednak na podjazdach musimy je prowadzić na tylnych kołach.

Ważny jest do tego sposób prowadzenia. Wózki mogą mieć dwie rączki po bokach czy też jedną poziomą na całej długości wózka. Oba rozwiązania pozwalają nam komfortowo używać spacerówki. Uchwyt pojedynczy jest znacznie wygodniejszy, gdy sterować musimy wózkiem jedną ręką.

Na sam koniec wspomnijmy o wadze wózka spacerowego. Na rynku znajdziemy wózki o przeróżnej masie. Mogą mieć kilka, ale mogą mieć także kilkanaście kilogramów. Te ostatnie zazwyczaj są o wiele lepiej wyposażone oraz zdecydowanie bardziej solidne. Pierwsze z kolei są lekkie oraz mobilne. Wybór należy do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *