20 września, 2021

Meblu

Lifestyle Blog

Z czego się składa projekt wnętrz?

Wszystkie projekty wnętrz Gdańsk składać się powinny z kilku elementów. Po pierwsze muszą zawierać spisane projektowe wytyczne, abyśmy mieli pewność, że projekt będzie zgodny ze wszelkimi naszymi oczekiwaniami.

Ważna jest także plastyczna wizja. Do tego najlepsze są wizualizacje, a więc obrazy wykonane w trójwymiarowym programie, które nam ułatwiają zdecydowanie zobaczenie efektu. Jeśli mamy dosyć słabą wyobraźnię, na podstawie jedynie samych technicznych rysunków, będzie nam dosyć ciężko ocenić, jak będzie wyglądał nasz przyszły dom.

Możemy także projekt zamówić w rzeczywistości wirtualnej. Po założeniu okularów specjalnych możemy się przenieść do swojego przyszłego domu tak, jakbyśmy w nim już byli. Trzeci krok to nic innego jak stworzenie technicznej dokumentacji dla wykonawców. Zapytać warto projektanta, czy takowe rysunki nam wykona oraz z czego się one składają.

Możemy także poprosić o wzór przykładowy technicznej dokumentacji projektu wnętrz. Element czwarty to już sam kosztorys, który stworzony powinien być już na samym początku projektowych prac.

To my podajemy kwotę, którą mamy na cały remont razem z zakupem wszelkich elementów do aranżacji wnętrz, a projektant pieniądze te rozdziela na pozycje poszczególne w budżecie. Na koniec otrzymujemy katalog z produktami, jakie musimy zakupić. Musimy także pamiętać o tym, że poza projektem zlecić możemy także sam nadzór nad realizacją projektu oraz także usługę zamawiania produktów poprzez projektanta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *