Boxy dachowe

Nie każdy samochód ma na tyle duży bagażnik, by zmieścić w nim większą ilość bagaży. Problem pojawia się choćby przy wyjazdach wakacyjnych, gdzie trzeba przewieźć sporo rzeczy i najczęściej też więcej osób. Jadąca na dłuższe wakacje rodzina z dziećmi, z pewnością nie da rady do bagażnika samochodu zabrać wszystkich bagaży. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest bagażnik na dach. Dostępne są otwarte, gdzie bagaże mocuje się – na przykład – elastyczną siatką zwaną pajączkiem, jednak lepszym wyborem są boxy dachowe.

Zamykane i aerodynamiczne

Boxy dachowe to nic innego jak bagażniki w pełni zamknięte. Można do nich włożyć sporo bagaży, zamknąć box i mieć pewność, że nic z bagażnika nie spadnie. Co więcej, nikt podczas postujmu niczego z takiego bagażnika nie ukradnie. Nie bez znaczenia jest też aerodynamika takiego bagażnika. Są projektowane tak, by stawiały mały opór powietrza, co znakomicie ułatwia prowadzenie pojazdu i jednocześnie wpływa na zużycie paliwa podczas jazdy. Jazda z bagażnikiem dachowym zawsze związana jest z wyższym zużyciem paliwa, boxy dachowe wpływają na to jednak w bardzo minimalnym stopniu

Warto kupić

Tego typu bagażniki są trochę droższe od otwartych, mimo tego jednak warto zdecydować się na zakup takiego produktu. Niewątpliwie będzie to zakup na lata, sam bagażnik zaś będzie można użyć i w tym samochodzie, który posiadamy i w innym, który w przyszłości – być może – kupimy. Wybór bagażnika ma jednak duże znaczenie. Dla własnych korzyści rozsądnie jest kupić bagażnik bardzo pojemny, jednocześnie lekki i łatwy w montażu. Taki bagażnik będzie można błyskawicznie zamontować na dachu pojazdu lub z niego zdjąć.