Co wchodzi w skład pojęcia technologia informacyjna?

Technologia informacyjna to szeroki termin, który odnosi się do wszystkiego, co jest związane z produkcją, gromadzeniem i dystrybucją informacji. Technologia wpływa na nasze życie na wiele sposobów, ale rodzaje rzeczy, których zazwyczaj dotyczy to narzędzia cyfrowe, z których korzystamy codziennie (komputery, telefony komórkowe), maszyny, które produkują nasze dobra fizyczne (sprzęt produkcyjny) oraz urządzenia nadzorujące używane do śledzenia własności, informacji lub działań (kamery; drony).

Używamy terminu IT często, gdy nie jesteśmy konkretni co do rodzaju technologii, o której mówimy. Jeśli zapytasz kogoś, kto pracuje z komputerami, co robi w pracy, prawdopodobnie odpowie czymś w rodzaju „jestem w IT”. Aspekty IT mogą być również określane jako „tech”, jak w „Mam nadzieję, że zna swoją technikę na tyle dobrze, aby ta strona internetowa znów działała”. Zrozumienie tych różnych obszarów może pomóc ci zorientować się, gdzie IT wchodzi w grę w twoim życiu.

-Komputery: Są to systemy, które przechowują, pobierają i przetwarzają dane. Wczesne komputery były często używane wyłącznie do obliczania podstawowych liczb, takich jak trajektorie artylerii lub liczba widżetów, które można wyprodukować z określonej ilości surowca. Dzisiejsze komputery są w stanie wykonywać o wiele bardziej złożone zadania – na przykład grać w gry wideo o wysokiej rozdzielczości.

Więcej na: bastille.pl