Jak zadbać o swoje zdrowie zimą?

Zima to sezon komfortowego jedzenia, przytulnych ubrań i trzymania się wewnątrz. Chociaż jest to świetny czas, aby przytulić się do swoich bliskich, zima może być również trudnym sezonem dla twojego zdrowia. Oto kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz zachować zdrowie w najzimniejszych miesiącach:

-Upewnij się, że pijesz dużo wody – ponieważ podczas zimy mniej się pocimy i nasze ciała się odwadniają.

-Jest szczególnie ważne, aby utrzymać głowę i uszy w cieple, ponieważ są one szczególnie podatne na odmrożenia i inne urazy związane z zimnem. Powinieneś nosić czapkę z wełny lub włókien syntetycznych, która zakrywa uszy, zakrywać nos i usta, gdy jest bardzo zimno, nosić grube rękawice i szalik, gdy wychodzisz na zewnątrz (nie zapomnij nosić kilku chusteczek w kieszeni).

-Powinnaś zawsze mieć wystarczającą ilość jedzenia. W zimie jemy mniej z powodu zimna, ale powinieneś spożywać co najmniej 1200 kalorii dziennie, aby utrzymać normalną temperaturę ciała. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie przez dłuższy czas panuje zimna pogoda i jest mało światła słonecznego, możesz chcieć przyjmować także dodatkowe witaminy.

-Należy unikać zbyt dużej ilości tłuszczu i białka zwierzęcego (np. czerwonego mięsa), które są trudne do strawienia w zimnych warunkach.

Więcej na: detaille.pl