Jaka drukarka atramentowa jest tania w eksploatacji?

Jeśli zamierzasz drukować okazjonalne dokumenty, to tania drukarka atramentowa jest w porządku. Jeśli robisz dużo drukowania, warto zainwestować w drukarkę laserową, ponieważ pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w czasie.

Drukarki atramentowe są tańsze niż laserowe początkowo – można znaleźć jeden za mniej niż 100 dolarów. Ale atramentowe mają również wyższe koszty eksploatacji: kosztują więcej za stronę do pracy i zawsze będzie na ryzyko głowicy zatykającej zacięcie papieru, który wymaga kosztownej naprawy lub wymiany. Drukarki atramentowe nie są też tak trwałe jak drukarki laserowe: po kilku latach pracy 24/7, jakość druku na drukarce atramentowej ma tendencję do pogarszania się szybciej niż na drukarce laserowej.

Drukarki laserowe są droższe – można za nie zapłacić 300 lub więcej dolarów – ale pracują znacznie wydajniej i nie trzeba ich wymieniać tak często jak atramentowych. Po kilku latach użytkowania nadal będą działać bez zarzutu i w dłuższej perspektywie będą ekonomicznym wyborem. Jeśli więc planujesz intensywnie korzystać z drukarki – czy to w pracy, szkole, czy w rodzinie – warto zainwestować w drukarkę laserową zamiast atramentowej.

Więcej na: gadges.pl