Jaka jest różnica między SPF 30 a 50?

Więc słyszałeś o znaczeniu noszenia filtrów przeciwsłonecznych, ale z jakiegoś powodu wciąż zastanawiasz się, „Jaka jest różnica między SPF 30 i 50?”. Cóż, pozwól, że ci powiem! SPF to skrót od Sun Protection Factor (współczynnik ochrony przeciwsłonecznej). Jest to system oceny używany do określenia, jak dobrze filtr przeciwsłoneczny będzie chronił Twoją skórę przed promieniami UV – im wyższa liczba, tym lepiej będzie chroniona Twoja skóra.

Należy pamiętać, że ocena ta dotyczy tylko promieni UVB. Promienie UVA są również obecne w świetle słonecznym, ale nie są one blokowane przez filtry przeciwsłoneczne. Tak więc, chociaż SPF zapewni Ci pewną ochronę przed tymi promieniami, najlepiej wybrać produkt, który na etykiecie ma napisane „szerokie spektrum”. Różnica między promieniami UVA i UVB może być początkowo trudna do zrozumienia, więc pomyśl o tym w ten sposób: Promienie UVA są podobne do światła widzialnego; są obecne w ciągu dnia (a nawet w nocy!) i przenikają przez chmury.

Pięćdziesiąt to ważna liczba, ponieważ oznacza, że na 100 osób używających produktu z SPF 50, tylko 1 osoba dozna poparzenia słonecznego w czasie, w którym skóra ulega naturalnemu oparzeniu. Więcej na: momstyle.pl