Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie mamy pojęcia, czy możemy to na pewno uczynić, ponieważ nieznany nam jest numer, jaki pokazuje się na urządzeniu. Zwykle pragniemy poznać właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy komórkę, a wtedy sygnał często zostaje przerwana. Możemy jednak w inaczej poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, bo one już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś specjalne strony wirtualne, które zajmują się jedynie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką stronę, a potem wklepmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, jaki nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie jedynie przez ich twórców, ale również przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My także możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z tych witryn. Czyńmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.