Od czego zacząć porządki świąteczne?

Od czego najlepiej zacząć świąteczne porządki? Od czego w ogóle zacząć? Kluczem do udanego sezonu świątecznego jest zadbanie o jak najwięcej, zanim zaczną się święta. Nie możesz rzucić świetnej imprezy świątecznej, jeśli twoi goście przyjeżdżają, aby znaleźć brudne naczynia w zlewie i króliki kurzu na podłodze. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować Twój dom na świąteczny sezon:

Po pierwsze, zacznij od prostych czynności, które wymagają niewielkiego wysiłku. Te rzeczy zrobią dużą różnicę, ale nie zajmą zbyt wiele Twojego czasu lub energii. Zamiataj okruchy z blatów i wycieraj plamy. Pamiętaj, że jeśli masz dzieci, są szanse, że naniosły trochę błota do środka i zostawiły swój ślad na ścianach, więc nadszedł czas, aby je wykąpać i kazać im założyć świeże ubrania.

Po drugie, zajmij się bałaganem w swojej kuchni. Może się wydawać, że to coś, co można zrobić po zakończeniu pieczenia ciasteczek i placków, ale ważne jest, aby nie pozwolić mu siedzieć do tego czasu. Mniejsze zadania związane z przygotowywaniem posiłków są dość szybkie i łatwe do wykonania, gdy wciąż jesteś w tym nastawieniu. Jeśli chcesz uniknąć wyciągania odkurzacza podczas przygotowywania kolacji, zajmij się rozlanym płynem. Więcej na: jakspokojnie.pl