Jak długo trzyma się lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe to świetny wybór dla wielu powierzchni drewnianych. Są na bazie wody, nietoksyczne i można je czyścić wodą z mydłem. Choć nie są tak trwałe jak lakiery olejne, są również znacznie mniej toksyczne i mają krótszy czas schnięcia. Ponadto łatwo się je nakłada pędzlami lub wałkami (lub sprzętem natryskowym). Te właściwości sprawiają, że są one idealne dla wielu sytuacji; jednak, jak większość rzeczy w życiu, jakość produktu różni się wśród producentów. Zalecam stosowanie się do poniższych wskazówek, aby zapewnić sobie jak najdłuższą trwałość lakieru hybrydowego.

Z każdym rodzajem wykończenia, chcesz chronić go przed wilgocią, zanim wyschnie. Osiąga się to przez zastosowanie warstwy szelaku pierwszy uszczelnić w wilgoci (to się nazywa „blokowanie”). Powłoka blokująca powinna być pozostawiona na co najmniej 30 minut przed nałożeniem lakieru. Podczas gdy czekasz na blokowanie warstwy do wyschnięcia, umieścić kilka gazet w dół na podłodze, aby chronić go przed mokrą farbą.

Podczas nakładania lakieru, użyj pędzla, aby nałożyć równą warstwę na całej powierzchni. Możesz użyć wałków do dużych powierzchni, ale nie polecam ich używać do małych projektów. Więcej na soxx.pl