Jaki sport na obniżenie cholesterolu?

Jaki sport na obniżenie cholesterolu?

Ćwiczenia to świetny sposób, aby upewnić się, że twoje ciało działa tak, jak powinno. Jeśli masz wysoki cholesterol, być może słyszałeś, że ćwiczenia mogą pomóc go obniżyć. Więc który sport wybrać? Który z nich da Ci najlepsze rezultaty? Istnieją trzy główne rodzaje ćwiczeń, które mogą pomóc obniżyć cholesterol: ćwiczenia aerobowe, trening siłowy i trening elastyczności. Wszystkie trzy mogą być również świetną zabawą!

Ćwiczenia aerobowe są dobrym wyborem, jeśli próbujesz obniżyć swój cholesterol, ponieważ spalają tłuszcz i kalorie. Kiedy spalasz tłuszcz i kalorie, pomaga to Twojemu organizmowi pozbyć się dodatkowego LDL, aby mógł zacząć pracować tak, jak powinien.

Trening siłowy to kolejny dobry wybór, jeśli próbujesz obniżyć swój cholesterol, ponieważ sprawia, że twoje mięśnie są silniejsze. Silne mięśnie to zdrowe mięśnie, więc pracują lepiej i zużywają mniej LDL. Jednak nie działa to tak dobrze jak ćwiczenia aerobowe dla osób, które mają już niski poziom LDL w organizmie.

Trening elastyczności jest dobrym wyborem, jeśli próbujesz obniżyć swój cholesterol, ponieważ pomaga utrzymać elastyczność tętnic. Elastyczne tętnice oznaczają lepszy przepływ krwi – a lepszy przepływ krwi oznacza lepsze zdrowie serca.

Więcej na sporttaker.pl