Kolor szkiełek w okularach przeciwsłonecznych

Większość z nas używa okularów przeciwsłonecznych w okresie letnim. Przystępując do zakupów, zwracamy zazwyczaj uwagę na sposób wykonania oprawek oraz ich walory estetyczne. Niekiedy też przyglądamy się bliżej szkiełkom, jednak dla wielu osób są one sprawą drugorzędną. To błąd, gdyż kolor szkieł również ma wpływ na przydatność okularów do użytku. Poniżej rozwijamy ten temat oraz podpowiadamy kiedy i dlaczego warto sięgać po konkretne odcienie szkiełek.

Kolor szkieł a ich specjalne funkcje 

Brązowe szkiełka są wysoce wydajne, świetnie radzą sobie z eliminowaniem światła niebieskiego. Podnoszą też kontrast kolorów oraz dodają głębi. Po ich założeniu Twoje oczy będą odpoczywać. 

Szkiełka w kolorze szarym są neutralne – nie zmieniają kolorów ani kontrastu. Świetnie nadają się natomiast do oceny odległości obiektów występujących w planie widzenia. Bardzo realistycznie odwzorowują świat. 

Zielone szkła są rzadko stosowane w okularach, jednak również one występują. Ich zaletą są walory estetyczne. Niestety, nie są zbyt praktyczne i nie powinny być stosowane w trakcie kierowania pojazdami. 

Szkiełka żółte oraz pomarańczowe świetnie sprawdzają się na wieczór. Dobrze poprawiają kontrast barw. Są chętnie stosowane w trakcie podróżowania samochodem. 

Na czas zmiennej pogody warto wybierać szkiełka niebieskie. Tłumią niepotrzebne kontrasty oraz czynią niektóre odcienie bardziej widocznymi – na przykład obiekty w kolorze żółtym. 

Szkiełka czerwone są dedykowane na wieczór, gdy światło słoneczne jest delikatne i nie powoduje oślepienia. 

Gdzie kupować okulary z kolorowymi szkiełkami? 

Osobom poszukującym atrakcyjnych i interesujących modeli oprawek, wyposażonych w szkiełka o różnych odcieniach, polecamy sięgać po Ana Hickmann okulary. Tworzące ją oprawki prezentują wysoce designerskie wzornictwo, pozwalające wyeksponować urok noszącej je osoby.