Ergonomiczne krzesła obrotowe – najważniejsze wyznaczniki

Wybór krzesła ergonomicznego jest niezwykle ważny. Będzie pozytywnie wpływać na Twój organizm w trakcie codziennego siedzenia. Będzie wspomagać utrzymanie właściwej pozycji, obciążać kręgosłup oraz niektóre partii mięśni szkieletowych, a także przeciwdziałać powstawaniu nieprawidłowości i zwyrodnień. Poniżej wskazujemy na najważniejsze cechy ergonomicznych krzeseł obrotowych, które warto wybierać do swojego domu i miejsca pracy. 

Wysokość krzesła a kwestia wygodnego korzystania 

Krzesła obrotowe są często produkowane na stelażu pozwalającym na regulowanie ich ustawienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku krzeseł, z których korzystać będą różne grupy osób. Na stanowiskach pracy obsługiwanych przez różnych pracowników, jak również przy blatach biurkowych, za którymi siadają różni uczniowie, warto stosować krzesła regulowane. 

Kluczowa jest możliwość regulacji wysokości ustawienia siedziska, które każdy siedzący będzie mógł dopasować do swojego wzrostu oraz wysokości blatu. Ma to duże znaczenie w przypadku osób pracujących przy płaskim pulpicie – uczniów, studentów, inżynierów, techników, a także montażystów, elektryków i wielu innych specjalistów. 

Dodatkowa regulacja w krzesłach obrotowych 

Osoby interesujące się krzesłami obrotowymi powinny zwrócić też uwagę na możliwość regulowania ustawienia zagłówka oraz podłokietników. Wbrew pozorom, elementy te mogą poprawić funkcjonalność danego krzesła, czyniąc siedzenie na nim jeszcze bardziej komfortowym. Dobrze wyprofilowany zagłówek będzie relaksował Twój kark, natomiast podłokietniki pomogą odciążyć i rozluźnić mięśnie rąk. W niektórych modelach krzeseł znajdują się także regulowane podnóżki.